כלונסאות מיקרופייל

כלונסאות הן סוג של יסודות לבניין. הן מוחדרות אל הקרקע ע ל מנת לתמוך את יסודות המבנה. בעוד בעבר היו הכלונסאות עשויות עץ, כיום הן עשויות מחומרים קשיחים ועמידים הרבה יותר כגון: פלדה ובטון מזוין.

גם בקידוחי מיקרופייל שבהם יוצרים יסודות למבנה באדמה סלעית משתמשים בכלונסאות. החדרת כלונסאות מיקרופייל מחייבת ידע מקצועי, ניסיון ויכולת דיוק מרבית בשל קוטרו הצר של הבור הנקדח המשמש ליצירת יסודות הבניין וממילא גם להחדרת הכלונסאות.

החדרת כלונסאות מיקרופייל מחייבת אפוא דיוק רב. על מנת לוודא כי היסודות ייווצרו כראוי חשוב שהעבודה תתבצע על ידי קבלן ביצוע מאומן ומיומן בהחדרת כולנסאות ייחודיות אלה, מי שבשרותו ציוד מכני מתאים לביצוע המשימה וכוח אדם מקצועי ומנוסה לביצועו.

קידוח חזק באזורים "בעיתיים" – במרכאות ובלעדיהן

קידוח בקרקע המייתר את הצורך בחפירה מעמיד אתגר מקצועי לא פשוט בפני הקודחים בשל סוג הקרקע שאליה מוחדרות הכלונסאות. האתגר גדול ומורכב במיוחד כאשר יש לבסס את הכלונסאות בסלע שקיימים בו גם כיסים אחדים של חרסית, שהוא, כידוע, חומר קל ודק.

קידוחי מיקרופייל מתבצעים גם כברירת מחדל, בקרקע שלא ניתן לצקת בה יסודות בשיטה אחרת. כל אלה מחייבים אפוא מקצועיות ומיומנות רבה.

הכלונסאות המבטיחות את קיבוע יסודות הבניין לקרקע הן העוגנים שלו. הן מיועדות להבטיח כי הבניים יהיה עמיד בפני פגעי טובע שונים בכלל ובפני רעידות אדמה בפרט.

יש חשיבות רבה, מכרעת, לקידוחי כלונסאות באזורים אשר מתקיימים בהם שני תנאי סף המצדיקים ואף מחייבים שימוש בשיטת קידוח ייחודית זו (מיקרופייל) בניינים רבי קומות בכלל וכאלה הנמצאים באזורים מועדים לפורענות ( כגון ערים ויישובים השוכנים על קו השבר הסורי אפריקני) בפרט.

מאחר שהיסודות הן המרכיב החשוב ביותר בקביעת חוסנו של הבית ועמידותו, זכותכם ואף חובתכם לוודא ולהיות בטוחים למעלה מכל ספק כי הקבלן שאמור לבצע את הקידוחים במקום שבו עתיד להיבנות ביתכם (תתחדשו!) הוא בעל ציוד מתאים ומיומנות מספיק לביצוע קידוחים שבהם מתחייב שימוש בכלונסאות מיקרופייל.